PECS-ujemy :)

07.07.14

Pamiętacie mój radosny wpis o szkoleniu PECS? O nadziejach z nim związanych? Tak więc radośnie informuję, że jeździmy na turnus PECS do Krakowa, gdzie 2 dni w tygodniu, przez 2 godziny Grzesiek pracuje z rożnymi terapeutami.
Weszliśmy w fazę IV ! Utrwalamy sekwencję :
1. Weź książkę.
2. Wyjmij z ksiązki ikonę “Chcę”
3. Umieść ikonę “Chcę” na pasku zdaniowym
4. Wyjmij z książki obrazek wzmocnienia
5. Umieść obrazek wzmocnienia na pasku zdaniowym
6. Oderwij pasek
7. Przekaż partnerowi komunikacyjnemu
I udało się! Po raz pierwszy nie wiem od jak dawna bawiliśmy się wspólnie śmiejąc się i drocząc.  Pomogła nam w tym gra “Bim Bom” Granny. Grzesiek słuchał dźwięków i odgadywał, kto je wydaje. Aby posłuchać kolejnego dźwięku musiał poprosić poprzez pasek zdaniowy. Układał więc “Ja chcę” “muzyka”. Odrywał pasek i patrząc na mnie z chytra mina mówił : “Ja chcę”….a potem czekał, aż ja w zabawny sposób przeczytam dalszą część lub sam nadymał policzki i śmiejąc się dopowiadał “Słuchać muzyki”. Wiem, że to dopiero początek. Musimy jeszcze przerobić książkę, zgłębić tajniki fazy IV i ćwiczyć, ćwiczyć , ćwiczyć. Szukamy wciąż tego, co Grześka motywuje, bo na własnej skórze przekonaliśmy się o prawdziwości słów p. Magdy szkolącej nas w PECS, że to co było kiedyś motywatorem może w przeciągu krótkiego czasami przestać nim być. Wzięliśmy do Krakowa na pierwsze spotkanie najsilniejsze (naszym zdaniem) bodźce - colę, chipsy, czekoladę, a młody praktycznie na nie nie zerknął :D Za to za możliwość dotknięcia tableta chyba oddałby wszystko . To właśnie w Effathcie zobaczył go pierwszy raz.  Cieszę się jego radością, jego uśmiechem, który kiedyś gdzieś się zagubił. Powoli oddychamy wakacjami…

Wiedziałam, że do poznania PECS droga daleka. Teraz wiem, jak bardzo :)

Wiedziałam, że do poznania PECS droga daleka. Teraz wiem, jak bardzo :)

Zostaw komentarz


× cztery = 12

WP-SpamFree by Pole Position Marketing

Currently you have JavaScript disabled. In order to post comments, please make sure JavaScript and Cookies are enabled, and reload the page. Click here for instructions on how to enable JavaScript in your browser.